• Код товару:
  16065
 • Доступно:
  84 шт.
 • Переглянули:
  958 разів
 • Купили:
  15 шт.
1 000.5грн
Є в наявності

Станція моніторингу якості повітря ЕКОТРУБА - це пристрій, який дозволяє здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря, а саме показники температури,  вологості, концентрації пилу PM2.5 і PM10 в режимі реального часу. Даний модуль є економічно ефективним інструментом, що задовольняє потреби всіх  зацікавлених в підтримці належного рівня навколишнього середовища. 

Пристрій розроблено в рамках дитячого проекту Eco City. Наш магазин вже підтримав даний проект та встановив на базі офісу таку станцію. Також за рахунок  нашого магазину роздано та встановлено учасниками проекту 5 станцій в місті та області. 


Тепер же пропонуємо вам також долучитись до спільної хорошої справи. Підтримайте проект світового значення своїми даними. Маючи такий пристрій біля дому  чи офісу, дані з нього будуть відправлятись та відображатись на сайті екологічної ситуації eco-city.org.ua. Вам  достатньо буде його одноразово активувати. Інструкція по активації є на сайті eco-city.org.ua.  Паралельно дані з сайту eco-city.org.ua будуть відправлятись вже на світову карту моніторингу якості повітря. Нижче можна побачити вигляд карти, та як на ньому відображається станція громадського ресторану Urban Space 100.Детальніше про пристрій

Основним компонентом пристрою є плата NodeMCU ESP8266 зі встановленою SoC і модулем WLAN. SoC під назвою ESP8266, доповнена 128 кбайт оперативної  пам’яті і 4 Мбайт флеш-пам’яті. Операційна система під назвою XTOS адаптована під роботу з датчиком пилу.

Датчик концентрації пилу SDS011 являє собою лазерний сенсор, який за допомогою фотометрії визначає кількість зважених часток пилу. Для вимірювання  використовується ефект загасання або розсіювання лазерного променя. Діапазон вимірювання SDS011 становить від 0 до 999,9 мкг/м³. Датчик може визначати  частки діаметром 0,3 мкм і більші, у тому числі PM2.5 та PM10 з похибкою 10%. Датчик забирає повітря через вентиляційні отвори, після чого видає  результат через кілька секунд.


Діапазон робочих температур становить від -20 до +50° C. Результати датчика SDS011 залежать від температури і вологості, тому для інтерпретації  правильних значень здійснюється і їх вимірювання. Для цього, використовується датчик вологості і температури DHT22. Датчик визначаЄ вологість в  діапазоні від 0 до 100% з похибкою 2-5%. Температура визначається в діапазоні від -40 до +80°C з похибкою 0.5°C.

Пристрій ЕКОТРУБА також підтримує використання датчика тиску BMP, тому опційно до ЕКОТРУБА ми також можемо його добавити (додатково 70 грн). Також вже добавлена можливість підтримки показника вуглекислого газу СО2 (додатково 830 грн) для вимірювання в приміщеннях. Оновлення прошивки будуть відбуватись дистанційно та у фоновому режимі, тому якщо ви придбаєте станцію зараз, а потім захочете добавити до неї датчик тиску або рівня вуглекислого газу, то вам достатньо буде придбати відповідні датчики, підключити їх провідниками до станції і все. Решту роботи вже буде зроблено хлопцями-учасниками проекту Eco City.

Детальніше про проект

Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City - це проект, який реалізовують юні робототехніки м.Івано-Франківськ:  Дмитро Обухов (15 років),  Богдан Фіцак (17років) , Андрій Крохмалюк (17років), Володимир Врюкало (13 років) і Марян Врюкало (11 років). Хлопці в середині 2018 року розробили  прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino. Заручившись підтримкою інтернет-магазину BeeGreen, ІТ-компанії Yellow Leaf   Technologies та громадського ресторану Urban Space 100 створили першу в Україні мережу онлайн моніторингу стану якості повітря в м.Івано-Франківськ.

Згодом до команди хлопців долучився волонтер Валентин Сорока, який допоміг  проекту Eco City автоматизувати та синхронізувати роботу сервера  https://eco-city.org.ua/ для можливості виведення та опрацювання даних з великої кількості станцій моніторингу. Це дало поштовх до ширення громадського  моніторингу якості повітря на всю Україну.

Команда ознайомившись з аналогічним, німецьким громадським моніторингом якості повітря Luftdaten, вирішила використати переваги даного проекту, а  саме заміну плати Arduino MEGA  та Ethernet шилда  на модуль ESP12 V3. Це дає змогу здешевити саму вартість станції та зробити її доступнішою для людей,  а значить і дає змогу розширити громадський моніторинг.


Дмитро Обухов учень 9 класу, програміст Arduino та Eco City, розібрався з німецькою прошивкою пристроїв моніторингу Luftdaten, розробив українізацію  прошивки, вдосконалив алгоритм і додав відправку даних на наш сервер, а Валентин Сорока в свою чергу налаштував віддалену активацію станцій на   https://eco-city.org.ua/activate. Це дає змогу встановлювати та активовувати дані станції громадського моніторингу по всій Україні. Всі дані зі станцій  зберігаються на нашому сервері, при потребі ми можемо надавати архів даних власнику станції,  на мапі станції відображаються різними кольорами в  залежності  від забруднення, також є в спливаючому вікні діаграма забруднення за 24 години по PM2.5 та PM10, а також діаграма температур за 24 години.

До програмування та збирання ЕкоТруб задіяні наші робототехніки, тому 150 грн з  продажу станції йде дітям.

Вартість пристрою

Ринкова вартість компонентів станом на березень 2019 року, програмування і зборка становить:

 • Лазерний давач якості повітря PM2.5 пилу Nova SDS011 - 721 грн
 • Модуль Wi-Fi ESP NodeMCU V3 ESP8266 CH340 Arduino версія ESP12E - 105 грн
 • Модуль датчика температури і вологості DHT22 Arduino - 132 грн
 • Штекер вихід USB out в корпусі - 6 грн
 • Кабельний ввід сальник PG7 IP68 з контрогайкою чорний - 4 грн
 • Кабель підключення - 35 грн за 7м
 • Трубка - 2 грн
 • Корпус - 100 грн
 • Дюпони - 5 грн
 • Програмування 100грн
 • Збірка 50 грн

Разом: 1260 грн

Наша команда розуміє значимість соціального, громадського моніторингу стану якості повітря, тому  робить доступнішим для українців придбання даних  станцій ціною в 1000 грн.

Після отримання пристрою потрібно його налаштувати та активувати. Якщо у вас готова ЕкоТруба, то в інструкції налаштування пропускаєте прошивку. Всі деталі в посиланнях нижче:

- налаштування пристрою ТУТ.

- активація пристрою ТУТ.

Ще не було питань.