У містах навколо Бурштинської ТЕС встановлять станції моніторингу якості повітря

“Маленька перемога! Громадський моніторинг якості повітря у Бурштині, Галичі, Бовшеві, Задністрянську, Більшівцях підтримав кандидат у депутати до Верховної Ради Володимир Гергелюк. П’ять станцій онлайн моніторингу 24 години на добу по дрібнодисперсному пилу, температурі, вологості та тиску можемо встановити в цих населених пунктах, щоб інформувати людей при пиліннях золовідвалів та забрудненому повітрі.

Потрібні відповідальні люди, в оселях яких є wifi для підключення станцій. Вже хватить говорити – потрібно діяти. Хто може розмістити в себе станцію чи має хороших друзів – пишіть в приват”, – звернувся екоактивіст до громади в мережі.

“Разом з екоактивістами встановимо станції моніторингу якості повітря в Бовшеві, Бурштині, Більшівцях, Задністрянську та Галичі – це зони найбільшої загрози забруднення повітря, тому що знаходяться поблизу від Бурштинської ТЕС. Прилади вже готові, і ми маємо підтримку керівників цих громад щодо спільних дій у встановленні приборів якості повітря.

Є тривожні сигнали про те, що в цьому регіоні в рази більша  кількість онкозахворювань. Після встановлення кожен житель зможе в режимі онлайн зайти в систему та бачити показник якості повітря та в разі негативних показників бити на сполох”, – додав Володимир Гергелюк.


Олексій Трелевський зазначив, що сенсори, які розробили техніки з Івано-Франківська, кожну хвилину зчитують повітря. Лазерний сенсор просвічує його і висвічує концентрацію дрібнодисперсного пилу. Тобто, кожну хвилину можна буде моніторити якість повітря. Дані записуються онлайн. 

Цей проект підтримав і Михайло Ковтун, директор КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

Нагадаємо, 28 та 29 червня в селі Демешківці на золовідвалі №3 Бурштинської ТЕС, де проводилися роботи з реконструкції, сильний вітер підняв кількаметрові хвилі золи та пилу. За технологією зола на відвалі мала бути зволожена. На час “пилової бурі” води на золовідвалі не було. Очевидці викликали на місце поліцію та районну владу, в підсумку поливали золовідвал районні пожежники на 2 машинах. 

Вчора в Галицькій РДА відбулася комісія, яка мала з’ясувати, чому сталася “пилова буря”, – але вона пройшла без екоінспекції.

Довідково: Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City – це проект, який розробили робототехніки в середині 2018 року та створили першу в Україні мережу онлайн-моніторингу стану якості повітря в м. Івано-Франківськ. Цікаво, що розробниками проекту є юні робототехніки з Івано-Франківська: Дмитро Обухов (15 років), Богдан Фіцак (17 років), Андрій Крохмалюк (17 років), Володимир Врюкало (13 років) і Мар’ян Врюкало (11 років). Хлопці розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino.

Згодом учасники проекту автоматизували та синхронізували роботу сервера eco-city.org.ua для можливості виведення та опрацювання даних з великої кількості станцій моніторингу. Це дало поштовх до розширення мережі громадського моніторингу якості повітря.

Проект Eco City – перший в Україні. Хоч аналогічні проекти існують вже доволі давно у розвинених країнах – ЄС, Китаї та США.

Джерело: kurs.if.ua

Резистор SMD 2010 4.7M 5шт

Резистор SMD 2010 4.7M 5шт

Резистор SMD 2010 4.7M. Ціна вказана за 5 штук...
Резистор SMD 1206 43K 25шт

Резистор SMD 1206 43K 25шт

Резистор SMD 1206 1% 43K. Ціна вказана за 25 штук...
Антистатичні рукавички ремонту електроприладів

Антистатичні рукавички ремонту електроприладів

Пара рукавичок для захисту електронних компонентів від статичної енергії під час ремонту різної ел..
Кабель LPT DB25 130см

Кабель LPT DB25 130см

Кабель LPT DB25 130см...
Вилка електрична чорна B16-302 250V 16A

Вилка електрична чорна B16-302 250V 16A

Вилка електрична чорна для живлення від мережі.   Технічні характеристики  ..
Світлодіодна матриця 8x8 драйвер MAX7219 Arduino

Світлодіодна матриця 8x8 драйвер MAX7219 Arduino

MAX7219 призначена для управління 8х8 матричним дисплеєм або 8 7-сегментними індикаторами, включаючи..
Світлодіод F5 3V 5mm червоний прозорий

Світлодіод F5 3V 5mm червоний прозорий

Світлодіод F5 3V 5mm червоний прозорий...
Транзистор S9013 NPN TO-92

Транзистор S9013 NPN TO-92

Транзистор S9013 NPN TO - 92. Технічні характеристики Полярність: NPN Максима..
Селфі палка міні монопод з дзеркалом для телефону

Селфі палка міні монопод з дзеркалом для телефону

Міні Монопод для селфі - новинка серед моноподів. Відрізняється від інших моделей селфі палок нас..
Павербанк з сонячною панелькою Power Bank Solar 7*18650 DIY конструктор

Павербанк з сонячною панелькою Power Bank Solar 7*18650 DIY конструктор

Павербанк з сонячною панелькою Power Bank Solar 7*18650 DIY конструктор. Елементи в комплект не вход..

Блог

За підтримки Arnika чеської некомерційної організації та наших еко-партнерів Дзига із Запоріжжя, командою EcoCity розроблено нове покоління станцій громадського моніторингу якості ..
Ukrainian expert team from Eco City will introduce the newly designed technology of the air quality monitoring stations in the framework of the international project “Campaign for ..
02 жовтня отримали чергове поступлення товарів. Переглянути список отриманих товарів можна за посиланням ТУТ або клікнувши на кнопку у верхній частині сайту...
19 вересня отримали новинки на склад. В асортимент добавились нові контролери для велосипедів, велика кількість паяльної хімії, а також інвертори для різних моніторів. Весь перелік..
14 вересня отримали чергове поступлення товарів. Переглянути список отриманих товарів можна за посиланням ТУТ або клікнувши на кнопку у верхній частині сайту...

Інтернет-магазин beegreen.com.ua допоможе зекономити вам кошти, не відвідуючи десятки магазинів. Вам потрібні електронні компоненти, плати чи модулі для омріяного проекту? Ви можете замовити все на нашому сайті beegreen.com.ua, витративши на це декілька хвилин і навіть не встаючи з дивану:) Наш магазин пропонує декілька тисяч позицій, які є на складі, або може на ньому бути при вашому бажанні. Літієві акумулятори, плати захисту до акумуляторів, запчастини для 3D-принтерів та фрезерних станків, запчастини до електровелосипедів, модулі Arduino, Orange PI, ESP, та багато іншого на нашому сайті beegreen.com.ua. Доставка здійснюється кожного дня, оплата можлива при отриманні після перевірки товару, для оформлення замовлення реєструватись не потрібно. Доставка 1-2 дні. Гарантія якості, можливість повернути товар на протязі 14 днів.