За підтримки Arnika чеської некомерційної організації та наших еко-партнерів Дзига із Запоріжжя, командою EcoCity розроблено нове покоління станцій громадського моніторингу якості повітря - #Oxygen. Вітання нашим юним робототехнікам! Це вже європейське визнання!

Команда технічних експертів EcoCity (Івано-Франківськ) за підтримки чеської організації Arnika в рамках міжнародного проекту «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» розпочала роботу над станціями громадського моніторингу якості повітря нового покоління. 25 вдосконалених міні-станцій найближчим часом будуть встановлені в п'яти промислових містах України: Харкові, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську.

Міжнародний проект «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» реалізується громадською організацією Arnika  за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках Програми співпраці для трансформації.

На сьогоднішній день громадський моніторинг якості повітря вимагає застосування одночасно ефективних, простих і доступних технічних рішень.

Для вирішення цієї проблеми команда EcoCity за сприяння «Арніки» розробила нове покоління станцій моніторингу незалежного громадського моніторингу якості повітря - #Oксиджен.

Завдяки ряду технічних оновлень станції отримали нові функціональні можливості і вдосконалений дизайн, який враховує особливості моніторингу якості повітря в житлових кварталах.

На відміну від традиційних пиломірів станції #Oксиджен нададуть нові можливості оцінки якості повітря за сімома показниками: зважені частинки РМ10 і РМ2.5, азоту діоксид, вуглецю оксид, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. П'ять з цих забруднюючих речовин входять в пріоритетний список "А", щодо яких проводиться оцінювання якості повітря згідно з новим Порядком державного моніторингу в сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р No 827).

Розширені функціональні можливості дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров'я населення.

Детальна презентація технічного рішення за участю експертів і громадськості відбудеться найближчим часом. Поки що партнери проекту - громадські екологічні ініціативи підбирають локації для установки станцій моніторингу.

Для чеської сторони важливо відзначити повну відкритість і компетентність команди «Eco city», а також готовність до всебічного розвитку альтернативної системи громадського моніторингу якості повітря в Україні.

Оригінал статті можна прочитати на сайті організації Арніка. Також детальніше про проект EcoCity та прилади, які сконструювали розробники цього проекту вже в продажі на нашому сайті.


09.10.2019