Проект EcoCity – це мережа пристроїв моніторингу стану якості повітря, розміщених в місті. Ці станції визначають забрудненість повітря і додаткові показники (температуру, вологість, атмосферний тиск, рівень шуму). Дані з сенсорів на станції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер. Після цього дані виводяться в зручному вигляді на сайті http://freearduino.com.ua/eco-city. Кожен житель міста може переглянути показники на сайті. Нагадаємо, проект Eco City реалізовують діти, які займаються Arduino робототехнікою і свої знання з робототехніки застосовують у побудові мережі моніторингу якості повітря м.Івано-Франківськ.

Віднедавна стало відомо, що електронні табло будуть використовуватись не тільки для інформування пасажирів про рух громадського транспорту, але й про стан повітря. Наявність станцій Eco City дозволяє динамічно вести контроль забрудненості в місті, а також вести аналіз цих даних з метою виявлення джерел забруднення. Таким чином можна доводити інформацію про стан забрудненості повітря в маси і популяризувати екологічний рух серед населення. 

В даний момент в Україні це перший такий проект. До цього такі проекти існували тільки в країнах Європейського Союзу, США, Китаю та інших розвинених країнах. І ціна таких пристроїв там відносно висока (від 1000 доларів). За ціну одного такого пристрою хлопці можуть створити п’ять, не поступаючих якістю і точністю. 


Після створеного ажіотажу навколо пристрою в місті, про нього почало говорити і національне телебачення. Канали вже взяли інтерв`ю в хлопців, авторів проекту, а також зняли відео про роботу пристрою. 

Нижче можете переглянути відеосюжет з каналу ICTV:


а також телеканалу 1+1:


Далі буде цікавіше...

15.01.2019