Arduino - це портативна платформа з відкритим вихідним кодом, на базі якої легко пристосовуються апаратні засоби і безкоштовне програмне забезпечення для побудови простих систем автоматики та робототехніки. Платформа Ардуіно повністю відкрита для розробників і доступні ціни на плати, модулі та давачі зробили її найпопулярнішою платформою для радіоаматорів в цілому світі. 

Три роки назад магазин Beegreen першим у Івано-Франківську запустив безкоштовні курси з Arduino Робототехніка для дітей віком від 9 років і всіляко сприяв популяризації даного напрямку навчання. Як все починалось можна побачити на нашому каналі. До речі прийти та повчитись Ардуіно можна в будь-який момент. З того часу в м.Івано-Франківськ викладають Arduino в Робоклубі, Новій Енергії, Крафтклубі, МЦНТТУМ, ДЦНТТУМ, Коледж електронних приладів ІФНТУНГ та і в самому ІФНТУНГ. 

Всі матеріали для викладання та навчання збираються з інтернету і переважно це статті та проекти на російській мові. Це серйозна проблема нашого часу не тільки в іноваціях, навчанні та контенту в українському інтернет-просторі. І наше з вами завдання українізувати Arduino в Україні. Програма викладача КЕПу Олександра Аронця для гурткової роботи у позашкільних і шкільних навчальних закладах з Arduino затверджена Івано-Франківським інститутом післядипломної педагогічної освіти.  Це перший крок до легалізаціїї Arduino в навчальному процесі в школах міста. Книга Олександра Аронця з "Arduino Робототехніка" написана на 90% і буде завершена найближчим часом і потребує видавництва.

Наступним етапом буде презентація річного курсу з Arduino вчителям та директорам 5-12 класів шкіл міста. А саме будемо презентувати програму, методичні завдання, книгу "Arduino Робототехніка", стартовий набір плат, модулів, давачів та самі конструктори роботів. Всі охочі викладачі зможуть пройти безкоштовне навчання для викладання Arduino робототехніка в своїй школі. І фінальною метою нашого проекту стане навчити 1000 дітей робототехніці на Arduino в нашому місті.

Для втілення проекту нам потрібна певна сума коштів, а саме 88 500 грн. Ми вже активно крокуємо до втілення мети та виділили 20 000 грн з бюджету нашого магазинуДалі наш проект "Навчимо 1000 дітей Arduino робототехніки в школах м.Івано-Франківськ" підтримав Urban Spase 100 та виділив 15 556 грн. Також процесі розгляду проект знаходиться в спільноті "Тепле Місто" та в ІТ-компаній нашого міста. На днях 5000 грн запропонувала внести мережа фаст-фудів Royal Hamburger.

Всіх бажаючих приєднатись до фінансування амбітного та впершу чергу соціального проекту, внести свою лепту в освітній розвиток дітей нашого краю запрошуємо до співпраці.

Станом на кінець серпня 2018 року всі кошти на книгу вже зібрані, а сама книга готується до друку. Дякуємо за внесені кошти решту меценатів, а саме: Тепле Місто, IT Cluster, інтернет-магазин оригінальних тракторних запчастин Agrocom та Василині Шевадуцькій.


Програма викладача КЕПу Олександра Аронця для гурткової роботи у позашкільних і шкільних навчальних закладах з Arduino затверджена Івано-Франківським інститутом післядипломної педагогічної освіти. Це перший крок до легалізаціїї Arduino в навчальному процесі в школах міста. Книга Олександра Аронця "Arduino Робототехніка" написана на 90% і буде завершена найближчим часом і потребує видавництва.

Наступним етапом буде презентація річного курсу з Arduino вчителям та директорам 5-12 класів шкіл міста. А саме будемо презентувати програму , методичні завдання, книгу "Arduino Робототехніка", стартовий набір плат, модулів, давачів та самі конструктори роботів. Нашим основним завданням до презентації залишається друк книги, адже саме книга є доповненням програми по навчанню Arduino робототехніки. Без книги вчителі б черпали знання з інтернету , та ще й на російській чи англійській мовах. В такій ситуації висока ймовірність відмов від даного викладання в школах. Ми ж запропонуємо вчителям все в комплексі-програму, книгу, методичні завдання та безкоштовне навчання. Плануємо проводити його зі всіма бажаючими вчителями і не одноразово, в залежності від часового періоду долучання школи до проекту. Можливе як індивідуальне так і групове навчання вчителів. Після погодження формування гуртків з Arduino робототехніки в ЗОШ м.Івано-Франківськ будемо проводити рекламні кампанії в даних школах для популяризації Arduino робототехніки серед батьків та учнів. 

Паралельно будемо популяризувати даний проект у різних просвітницький заходах та івентах. Уже створили сторінку даного проекту в Facebook, а також в процесі створення сайту. Вся актуальна та найсвіжіша інформація по проекту з`являтиметься на сторінці в Facebook керівника нашого інтернет-магазину Олексія Трелевського. На сторінці будемо відображати всі дії повязані з проектом і залучати все більше людей. В майбутньому також плануємо відзняти відеоуроки для дітей по Arduino робототехніці у відповідності до даної книги.

06.06.2018