У Франківську група школярів ініціювала проект Eco City. Талановиті хлопці розробили пристрій, який аналізує якість повітря. Проект подали на грант від Urban Space 100 і отримали фінансування.

Проект використовує Arduino робототехніку для побудови станцій для аналізу забрудненості повітря в місті. Дані збираються на сервер й вивчаються для визначення джерел забруднення. 

До команди інноваторів увійшли п’ятеро підлітків: 15-річний Дмитро Обухов (програмування пристрою, налагодження передачі даних та розробка мобільного додатка, супровід проекту), 17-річний Богдан Фіцак (розробка 3D моделі пристрою, підбір модулів та виготовлення, розробка 3D моделі давачів швидкості вітру та напрямку вітру, супровід проекту), 17-річний Андрій Крохмалюк (компонування та виготовлення пристроїв, супровід проекту), 13-річний Володимир Врюкало (розробка мобільного додатка, супровід проекту), 11-річний Мар’ян Врюкало (супровід проекту).


Діти вже створили прототип станції, що моніторить атмосферу за низкою показників. На протязі літа він працював в магазині Beegreen у тестовому режимі. Дані з  нього відображаються на сайті спільноти юних Arduino робототехніків

Основні показники, які будуть відображати ці пристрої, – концентрація твердих мікрочастинок, які виникають при горінні будь-яких видів палива. Найменші з них – це PM2.5 – можуть попадати через легені в кров і спричиняти різні хвороби. Найбільші з них – це PM10 – можуть викликати печію очей та першіння у горлі. Також пристрої відображатимуть температуру, вологість та рівень шуму. 


Незабаром мешканці та гості міста зможуть дізнатися про якість повітря в п’яти локаціях Івано-Франківська. В мерії погодили встановлення станцій біля ресторану "Urban Space 100" та на чотирьох зупинках: навпроти ЦУМу на Дністровській, на залізничному вокзалі, біля кінотеатру "Космос" та в одному з мікрорайонів міста.

Перший такий пристрій вже встановили та презентували біля громадського ресторану "Urban Space 100".

Джерело: kurs.if.ua.

19.12.2018