Школяр Дмитро Обухов додав у прошивку станції моніторингу якості повітря #ЕкоТруба можливість вимірювання концентрації вуглекислого газу.

Від сьогодні нашими станціями можна моніторити в онлайн режимі рівень CO2 в приміщенні за допомогою інфрачервоних сенсорів, які не потребують калібрування. Він не тільки розробив підтримку цих сенсорів , а й додав управління вже встановленою вентиляцією, витяжкою. Це системне вирішення проблеми! Не тільки онлайн моніторинг та подальший аналіз , а й при перевищенні концентрації вуглекислого газу у приміщенні буде вмикатись вентиляція і провітрювати.

Таку систему ще ніхто не розробляв до івано-франківського учня Дмитра Обухова. Це приклад того як учні можуть змінювати Україну на краще. Змогли вони -зможуть і інші, потрібно тільки вірити і мотивувати наших дітей, а вони у нас найкращі.

В останній час люди дуже активно винищують ліси. Це призводить до перевищення допустимої концентрації вуглекислого газу у повітрі. Також викиди СО2 відбуваються при будь-якому спалюванні.

Ці сенсори також можна використовувати для станцій моніторингу концентрації СО2 в приміщеннях (список сенсорів нижче).


Перевищення допустимої концентрації СО2 в приміщеннях доволі значна проблема. Адже при невеликому перевищенню допустимої концентрації ваша продуктивність стрімко падає і починається погане самопочуття. Особливо це критично в офісних приміщеннях, шкільних класах, де через велику кількість людей, учнів, перевищення досягається за декілька десятків хвилин.

На основі цього програмного забезпечення ми також створюємо автоматизовану систему вентиляції. Така система автоматично регулює рівень СО2 в приміщенні, завдяки провітрюванню.

Список сенсорів:

- MH-Z14 NDIR CO2 SENSOR

- MH-Z14A NDIR CO2 SENSOR

- MH-Z19B NDIR CO2 SENSOR

Долучайтесь до громадського моніторингу якості повітря - https://eco-city.org.ua.

01.07.2019